Denizli İlaçlama, hastane ilaçlama, hastane haşere ilaçlama hizmeti

Hastane İlaçlama

Denizli İlaçlama, hastane ilaçlama, hastane haşere ilaçlama hizmeti

HASTANE İLAÇLAMA

Sağlık merkezlerinin başında gelen hastanelerde, steril ve temiz bir ortam olması şarttır. Bu nedenle gerek hastanelerde görülen haşere ve kemirgenleri yok etmek, gerekse bakteri ve mikroplardan arındırmak için hastane ilaçlama işleminin yapılması önemlidir. Hastanelerde görülen böcek ve fare, farklı yollarda alana girebildiği gibi, hastanenin sıcak ve nemli bir ortam oluşu, zararlı canlıların hızlı bir şekilde çoğalmasına ortam hazırlar. Bu durumda, başta hastaneler olmak üzere, tüm sağlık kuruluşlarında düzenli bir şekilde haşere ilaçlama yaptırmayı zorunlu kılar. Haşerat ve böceklerden yayılacak hastalıkların hastalara zarar vermeleri açısında önem teşkil eden hastane ilaçlama işlemi periyodik olarak düzenli şekilde gerçekleştirilmelidir.

Bu ilaçlama için genellikle teknik şartnameler yayımlanır ve bu şartnamelere uygun ilaçlama yapılması istenir. Firmamız tarafından yapılacak hastane ilaçlama işlemi hem hastaları hem de hastane çalışanlarını rahatsız etmeyecek şekilde uzman kadrolarımızla uygun ekipman ve ilaçlarla gerçekleştirilir.

 

Peki Hastane ilaçlama Nasıl Yapılır?

Hastane ilaçlama, bu alanda görülen böceğin ya da kemirgenin türü temel alınarak belirlenecek yönteme ve kullanılacak ilaca bağlı kalınarak yapılır. Örneğin; hastanede hamam böceği görülüyor ise, genellikle jel böcek ilaçları kullanılır ve uygulama yapılacak alanlar boşaltılmadan işlemin tamamlanması sağlanır. Ancak kan emen ve virüs bulaştıran pire ya da tahta kurusu gibi haşerelere karşı bir uygulama yapılacaksa, uygulama alanının en az 15 dakika boşaltılması gereklidir. Başarılı bir böcek ilaçlama için, kullanılacak ilaçların kalitesine dikkat edilmeli, ancak böcek ilaçlarının hastaları hiçbir şekilde etkilememesi sağlanmalıdır. Aksi durumlarda, ciddi alerjik reaksiyonlar ya da komplikasyonlar oluşabileceği gibi; zehirlenmelere dahi yaşanabilir. Çoğunlukla püskürtme yöntemi ile böcek ilaçlama yapılan hastanelerde, dezenfekte ve temizlik için yapılan haşere ilaçlama uygulamalarında da kaliteli kıstaslarına bağlı kalınmalıdır. Hastanelerinin yanı sıra, diğer sağlık merkezleri ve sağlık ocağı ilaçlama uygulamalarında da hiçbir şekilde bireysel yöntemlere başvurulmaması gerektiği unutulmamalıdır.

Sayfamızı Paylaşın
© Denizli İlaçlama Türkiye 1997- 2017 | Denizli Web Tasarım