Denizli İlaçlama Fare Yakalama , Fare İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Aray

Fare

Denizli İlaçlama Fare Yakalama , Fare İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Aray

FARELER İNSANLARA HANGİ HASTALIKLARI BULAŞTIRIR

Tüm fare türleri taşıdıkları mikropları insanlara bulaştırabilir, birçok hastalığa sebep olabilirler. Bu hastalıklardan bazıları kuduz, tifüs, humma, verem, veba, gri, humma ve ayrıca bağırsak enfeksiyonu ve parazit hastalıklarına da sebebiyet verebilirler. 

FARELERDE ÜREME 

Memeli canlı olan fare doğurarak üreme gerçekleştirir. Dişi ve erkek farenin çiftleşmesiyle yılda birkaç kez üreme gerçekleşir ve her seferde 10-12 adet yavru dünyaya gelir. Yavrular süt ile beslenir ve kısa sürede ergin hale gelirler. Fareler yuva için çatı, bodrum gibi yerleri, dış alanlarda yaşayan fare türleri ise, toprak altlarında yavrularını doğururlar.
 

FARE İLE MÜCADELE YÖNTEMİ: FARE İLAÇLAMA

Kemirgen olan fareler ham maddi, hem de sağlık açısından büyük tehdit oluşturmaktadırlar. Vücut yapılarının elastiki, ayaklarının sağlam ve hassas olması sebebiyle kolay yakalanamazlar. Tehlikeleri kolaylıkla fark eden fareler için fare kapanı, fare zehri gibi yöntemler yoğun olarak bir sonuç göstermeyebilir. Yanlış ilaç kullanma ve ilaçlara temas edilmesi durumunda ilacı kullanan kişilerde ciddi sağlık sorunları meydana gelir. Bu sebepten dolayı fare ile mücadele durumunda kesinlikle profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır. Fare ilaçlama şirketleri tarafından görevlendirilmiş eğitimli, uzman kişiler önce ilaçlama uygulayacakları alanı ve fare türünü belirlerler. Ardından uygun görülen ilaçlama ile fare sorununu kolayca çözüme kavuştururlar. 
 

FARE İLAÇLAMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Fare ilaçlama firmaları tarafından size gönderilen kişilerin profesyonel, alanlarında uzman, eğitimli ve tecrübeli olmaları gerekmektedir.
Yapılacak ilaçlama alana uygun seçilen ilaçlarla ve uygun yöntemlerle uygulanmalıdır. Sıvı ilaçlamalar daha çok tercih edilerek uygulanan ilaçlama fareden kurtulmak için gereklidir.
Fare ilaçlama yöntemlerine göre alınacak tedbirler farklılık gösterir. Gıdaların üstleri kapatılmalı, kişilerin daha sonra direk temas sağlayacakları eşyalar ilaçlamadan önce kaldırılmalıdır. Çünkü; özellikle ilaçlara elle temas kesinlikle çok tehlikelidir.
Farelerin hızlı üremesi sebebi ile fare ilaçlama periyodik olarak yapılarak ilaçlama daha etkili hale getirilmelidir.
İlaçlama şirketinin gerekli belgeleri kesinlikle kontrol edilmelidir.
Tüm kişiler açısından tehlike içeren fare ilaçlamada kullanılan ilaçlara özellikle çocukların asla temas etmemesi gerekmektedir. 

 

 
 

Fare yakalama ev ve iş yerlerinde mümkün değildir. Bireysel olarak farenin peşinden koşmak, terlik ve elimize geçen her eşya ile ona saldırmak komik bir manzara oluşturur. Fare tuzakları, fare yemi, fare kapanı, son dönemlerde daha popüler gibi gözüken fare kovucu, tabletler, fare zehri ve daha adını sayamayacağımız onlarca yöntem sıralanmaktadır. Hatta amatör yöntemlerle el yapımı tuzaklar bile mevcuttur.

Farelerin sağlıklı bir şekilde güvenle kontrol altına alınması adına bu güne kadar yapılan çalışmalar içinde en etkili ve en tesirli olan Fare istasyonları adını verdiğimiz uygulama işlemleridir.

Fare İstasyonu Nedir?

Fare İstasyonu; kemirgen türlerinin güvenle kontrol altına alınması konusunda 20-30 cm ebatlarında içine fare zehri konularak, farelerin etkisiz hale getirilmesi sağlamak amacıyla kurulan düzeneklerdir.

Fare İstasyonları Nasıl Çalışır?

Fare istasyonları haşerelerin yoğun olduğu bölgelerde kurulumu yapılır. Farelerin hoşuna giden aromalarla tatlandırılan zehir, fareyi kendisine çeker. Zehre temas eden farede susuzluk oluşur. Fare girdiği alandan dışarıda su arayışına girer. Su içtikten sonra 10 saniye gibi kısa bir sürede ölümü gerçekleşir.

Fare ve Diğer Haşereler İçin Mücadele ve Yöntemler

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonları ve düzenekleri

Çevrenizde yaşam alanlarınızı kısıtlayan sağlığınıza zarar veren tüm haşere türlerine ilişkin olarak 7/24 kesintisiz hizmet sunan çağrı merkezimizi arayabilir, ücretsiz bilgi alabilir, ilaçlama fiyatları ve indirim fırsatları hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Sizlere garantili ve Ekonomik ilaçlama seçenekleri sunan firmamız sayesinde haşere türlerinden anında kurtulabileceksiniz.

Sayfamızı Paylaşın
© Denizli İlaçlama Türkiye 1997- 2017 | Denizli Web Tasarım