Denizli ULV İlaçlama Hizmeti Alanında Sizlere En profesyonel Hizmeti V

ULV İlaçlama

Denizli ULV İlaçlama Hizmeti Alanında Sizlere En profesyonel Hizmeti V

ULV Nedir ?

U.L.V. (Ultra Low Volume) son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisidir. Haşereleri yok etmede en az etken madde ile en üstün, kalıcı, etkili, gerçekçi ve en ekonomik mücadeleyi sağlar. ULV tekniği ile oluşan zerrecikler 22-40 mikron büyüklüğündedir. Uçan ve yürüyen haşereleri anında etkiler,hızla yok eder ve çok uzun süre etki gücünü sürdürür.

U.L.V. (soğuk sisteme) ile amaç, ilaçlı suyu (solüsyon) havada uzun süre (8-10 saat) kalacak şekilde partiküllere bölerek hava ile temas süresini uzatıp ilaçlamada kesin sonuca gitmektir. İlaç damlacıkları havada rüzgârın tesiri ile yayıldığından, rüzgâr faktörü önem kazanmaktadır. Rüzgârın durgun olduğu sabah ve akşam gün batımı yapılan ilaçlama özellikle uçan insektisitlerin havada yoğun olduğu saatlere rastlar. Saatte 10-15 km. hızla yapılan ilaçlama idealdir. U.LV sistemi bu değişik özelliklerinden dolayı haşere ile mücadeleni yanında, antiseptik ve deodorantların da atılmasına müsaade eder.

ULV Cihazları Nerelerde Kullanılmaktadır?

ULV cihazları ilaçlama başta olmak üzere, sisleme, sulama, nemlendirme, dezenfektasyon gibi amaçlara uygun olarak;

- Seralarda,

- Hastanelerde,

- Otellerde,

- Gıda üretim tesislerinde (mutlaka gerekli tedbirler alınarak ve doğru kullanılmak şartıyla),

- Bağ ve bahçelerde,

- Evlerde,

- Sitelerde,

- Konutlarda,

- Villa tipi müstakil evlerde,

- Hobi bahçelerinde,

- Askeri alanlarda,

- Tesislerde,

- Turistik bölgelerde ve bu özelliğinden istifade edebilecek çok sayıda alanda kullanılmaktadır.

NEDEN ULV İLAÇLAMA?

İlaçlama yapılırken iki ayrı faktör bulunmaktadır.

Kullanılan ilacın özellikleri ve ilaçlama yöntemin özellikleri.

Örneğin; itici gazla çalışan sprey tipi aeresol ilaçlama yönteminde etki alanı daha çok havadaki haşerelere karşı etkili olmaktadır.

İlaçlama pompası kullanılarak yapılan ilaçlama yöntemindeyse ilaç sadece uygulanan bölgede ve yerde yürüyen haşerelere karşı etkili olmaktadır.

 

ULV ilaçlama cihazlarındaysa kullanım sonrasında sis dumanı oluştuğundan bu oluşan sis çok küçük mikron su damlacıklarından meydana geldiğinden ve basınçla püskürtüldüğünden ötürü kapalı ortamda bulunan her delik ve çatlağa kadar nüfuz etmekte ve bu nedenle çok etkili olmaktadır. Uzun süre düşük miktarda ilaçla en kısa sürede en yüksek etki ilaçtan ziyade ULV cihazı sayesinde mümkün olmaktadır. Doğru ve etkili ilaç ULV cihazıyla birlikte kullanıldığındaysa ilaçlama etkisi maksimum düzeylere ulaşmaktadır.

 

Sayfamızı Paylaşın
© Denizli İlaçlama Türkiye 1997- 2017 | Denizli Web Tasarım